EkskursijaVietos savivaldos dienos proga Visagino kūrybos namų Atviras Jaunimo centras ir Visagino Jaunimo darbo centras Spalio 9 d. organizavo ekskursiją į savivaldybės administraciją „Atgimimo“ gimnazijos bei „Žiburio“ pagrindinės mokyklos moksleiviams. Ši ekskursija pagrindinis prizas Eurodesk tinklo informacinės kampanijos „Time to move“ orientacinio žaidimo „Naršyk ir žinok“, vykusio rugsėjo 29 d., laimėtojams.

Pirmiausiai mokiniai nuvyko į Didžiąją posėdžių salę, kur galėjo pasijusti tarybos nariais bei pabendrauti su „tikraisiais“ tarybos nariais. Airida Drus ir Dmitrij Ikonikov papasakojo svečiams apie tarybos veiklą, sprendimų priėmimo procedūras bei savo asmeninį kelią į vietos savivaldą, atsakė į jų klausimus. Susitikimo metu buvo akcentuojama ypač jaunų piliečių aktyvaus dalyvavimo vietinės bendruomenės gyvenime bei sprendimų priėmime svarba.

 Vėliau mokiniai apsilankė pas savivaldybės administracijos direktorių Sergejų Mickevičių, kuris papasakojo jiems apie savivaldybės administracijos struktūrą ir veiklą, savo funkcijas bei kasdieninę darbotvarkę. Jaunuoliai drąsiai domėjosi konkrečiomis direktoriaus pareigomis, klausė, kas yra viešasis administravimas ir kuo jis skiriasi nuo administravimo kitose įmonėse, fotografavosi administracijos vadovo darbo vietoje. Atsisveikindamas direktorius įteikė jauniems svečiams saldžių dovanėlių bei tušinukų su savivaldybės atributika.

Savivaldybės merė Dalia Štraupaitė ekskursijos dalyviams taip pat įteikė dovanas Visagino istoriko Algirdo Kavaliausko knygas „Vietos savivalda. 1975-2011“, o atsakydama į lankytojų klausimus papasakojo apie tai, kuo svajojo tapti vaikystėje, kokių savybių ir kompetencijų reikalauja savivaldybės vadovo darbas. Mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja taip pat supažindino jaunus svečius su savo veiklos sritimis ir funkcijomis bei paprašė moksleivių ant lapukų parašyti, ko jaunimui trūksta Visagine ir kaip jie asmeniškai galėtų prisidėti prie šių problemų sprendimo.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg