LATLIT logo LIT full RGB

Tarptautinis projektas
„Pasiruošęs verslui!“
„Ready for Business / ReforB“

Visagino kūrybos namai kartu su pagrindiniu partneriu iš Latvijos Respublikos Jelgavos savivaldybės Latvijos žemės ūkio universitetu ir kitais Lietuvos ir Latvijos partneriais pradeda įgyvendinti Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Pasiruošęs verslui! / ReforB“ („Ready for Business“, kodas Nr. LLI-143). 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Projekto pradžia – 2017 gegužės 1 d.
Projekto pabaiga – 2019 balandžio 30 d.

Visagino kūrybos namų projekto biudžetas – 57 132 €, iš jų Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 48 562 €, Visagino savivaldybės kofinansavimas – 8 570 €.
Bendras projekto tikslas yra palengvinti verslumo tvarų vystymąsi pasienio regione per inovatyvių verslumo paramos sprendimų ir įrankių rinkinį. Partneriai kurs ir organizuos „Simuliacinius žaidimus“, imituojančius realaus gyvenimo situacijas, su kuriomis susiduria dauguma naujai įsteigtų įmonių. Bus organizuojami „Be involved“ seminarai, sukurti pagal interaktyvią „Pasisemk įkvėpimo - Padėk - Pasidalink – Išanalizuok“ koncepciją. Taip pat bus įdiegtas IKT verslo stimuliatorius, imituojantis verslo pradžia ir plėtros procesus.
Projekto tikslinė grupė yra studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir / arba norintys pradėti savo verslą bei naujų įmonių steigėjai.
Projektas peržengia esamas praktikas ir yra naujas bei originalus, kalbant apie jo integruotą požiūrį, kuris apima keletą elementų: a) žaidimais grindžiamo neformaliojo mokymosi principai, b) verslo sričių pagrindiniai principai, c) esamų verslininkų patirtis, d) verslo situacija realiame gyvenime. Toks sprendimų formatas leidžia pažvelgti į verslumą įvairiais aspektais, todėl teikia visapusišką supratimą apie verslą.

Tikimasi, kad projektas atgaivins verslumo aplinką, skatins naujų įmonių ir darbo vietų kūrimą, taip sumažinant nedarbą ir skatinant ekonominę regionų plėtrą.

2017 m. gegužės 30 d. Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas) vyko pirmas posėdis dėl projekto LLI-143 „Pasiruošęs verslui!“ („Ready for Business“ / ReforB) pradžios. Projektą remia INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos 2014 – 2020 programa, prioritetas - parama darbo judumui ir užimtumui. Bendras projekto tikslas yra palengvinti verslumo tvarų vystymąsi pasienio regione per inovatyvių verslumo paramos sprendimų ir įrankių rinkinį. Partneriai (LŽŪU Ekonomikos fakultetas ir socialinė raida LV, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas LT, Daugpilio universitetas LV, Visagino kūrybos namai LT, Ventspilio jaunimo taryba LV, VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras LT) kurs ir organizuos “Simuliacinius žaidimus”, imituojančius realaus gyvenimo situacijas, su kuriomis susiduria dauguma naujai įsteigtų įmonių. Bus organizuojami „Be involved“ seminarai, sukurti pagal interaktyvią „Pasisemk įkvėpimo - Padėk - Pasidalink – Išanalizuok“ koncepciją. Taipogi bus įdiegtas IKT verslo stimuliatorius, imituojantis verslo pradžią ir plėtros procesus. Projekto tikslinė grupė yra studentai ir abiturientai, jauni žmonės, turintys verslo idėją ir / arba norintys pradėti savo verslą bei naujų įmonių steigėjai. Projektas peržengia esamas praktikas ir yra naujas bei originalus, kalbant apie jo integruotą požiūrį, kuris apima keletą elementų: žaidimais grindžiamo neformaliojo mokymosi principai, verslo sričių pagrindiniai principai, esamų verslininkų patirtis, verslo situacija realiame gyvenime. Toks sprendimų formatas leidžia pažvelgti į verslumą įvairiais aspektais, todėl teikia visapusišką supratimą apie verslą. Planuojama, kad 12-15 naujų įmonių bus įsteigta kaip projekto veiklos rezultatas.Susitikimo metu buvo aptartas kiekvieno dalyvaujančio projekte partnerio užduotys, taip pat bendradarbiavimo principai ir tikslai.

2017 birželio ir liepos mėnesiais Visagino kūrybos namai kaip projekto partneris vykdo anketavimą Utenos regiono tikslinei grupei sudaryti. Šio anketavimo tikslas išnagrinėti Utenos regiono verslo pliusus ir minusus bei pateikti anketas pagrindiniams partneriams, kurie išnagrinės ir kurs „Be involved“ seminarus, verslo stimuliatorius, imituojančius verslą.

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu

Renginių kalendorius

Liepa 2017
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Artėjantys renginiai

Nėra renginių

Mūsų partneriai

Visagino
savivaldybė11 bigVKC logo gera e1365283118701TTS logoirvpjh4330Interreg V-A Latvia – Lithuania Programme 2014-2020